Aktualności

CZY JESTEŚMY SKAZANI NA NOCNIK? INAUGURACJA IV EDYCJI KAMPANII TOALETA2012.PL!

data publikacji: 2011-06-07

7 czerwca b.r., czyli na rok i jeden dzień przed rozpoczęciem EURO 2012, ruszyła ostatnia edycja kampanii edukacyjnej Toaleta2012.pl. Dzisiaj w centrum Warszawy kibice używając nocników pokazali, na co będą skazani podczas EURO 2012, jeśli liczba toalet publicznych się nie zwiększy. Przemarsz, przyśpiewki o toaletach, transparenty, zapisy na toalety w 2012 roku, petycja do prezydenta Warszawy o zwiększenie liczby toalet – to wszystko wydarzyło się dzisiaj!

Głównym celem kampanii edukacyjnej Toaleta2012.pl, od trzech lat realizowanej przez firmę
CWS-boco Polska,
jest zwrócenie uwagi opinii społecznej na standard toalet publicznych w hotelach, restauracjach, na dworcach i w innych miejscach, które odwiedzą turyści przybyli na EURO 2012. Kampania zanotowała znaczące sukcesy we wprowadzeniu tematu toalet do debaty publicznej, jak również wpłynęła na realne podniesienie standardu toalet. W zeszłym roku już 80% miejsc sprawdzonych przez Patrole Czystości zasłużyło na odznakę „Czystej Toalety”, co do tej pory jest najlepszym wynikiem ze wszystkich lat trwania kampanii. Toalet publicznych w miastach gospodarzach wciąż jest jednak za mało.

 Ponieważ do EURO2012 został już tylko rok, na początek IV edycji został zaplanowany mocny akcent, który miał na celu zwrócenie uwagi miasta stołecznego na problem braku ogólnodostępnych toalet publicznych. Event „Skazani na Nocnik” miał jasny przekaz: stolica pod względem toalet nie zachwyca. Wydarzenie miało miejsce 7 czerwca, między godzinami 11.00 a 13.00, przy ulicy Emilii Plater, po stronie Pałacu Kultury i Nauki. Kibice siedzieli na nocnikach, wybijali na nich pałeczkami melodie  przyśpiewek o toaletach, skandowali  swoje postulaty, a na zakończenie przemaszerowali wokół Pałacu, robiąc przy tym dużo hałasu przy użyciu z użyciem kołatek i bębna. Dodatkowo, podczas wydarzenia były zbierane podpisy pod petycją do prezydenta miasta stołecznego Warszawy o poprawę standardu polskich toalet publicznych. Petycję podpisało aż 220 osób!

 

Archiwum informacji