Aktualności

PODPISYWANIE PETYCJI PRZED MECZEM POLSKA-MEKSYK

data publikacji: 2011-09-01

Jutro o godzinie 19.30, na godzinę przed rozpoczęciem ważnego meczu Polska - Meksyk na warszawskim stadionie Legii Patrol Czystości będzie zbierać podpisy pod petycją do Prezydenta m.st. Warszawy o poprawę standardu toalet publicznych w Warszawie. Niedługo petycja będzie dostępna online, a tymczasem serdecznie zapraszamy do złożenia swojego podpisu pod petycją każdego, komu leży na sercu wizerunek Polski na EURO 2012! Poniżej - treść petycji.

PETYCJA DO PREZYDENTA MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY

 O POPRAWĘ STANDARDU POLSKICH TOALET PUBLICZNYCH

 

Szanowna Pani Prezydent,

my, niżej podpisani mieszkańcy Warszawy, jednego z miast goszczących EURO 2012, zwracamy się
do Pani z apelem o zwiększenie liczby toalet dostępnych publicznie oraz o podniesienie standardu wyposażenia i czystości toalet już istniejących w naszym mieście. W obliczu zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012, podczas których nasz kraj odwiedzą tysiące zagranicznych turystów, sprawa braku toalet staje się coraz bardziej nagląca.

Aby uświadomić sobie skalę problemu wystarczy wyobrazić sobie sytuację, kiedy setki tysięcy turystów zgromadzonych w stolicy w jednym dniu będzie miało potrzebę skorzystania z toalety – i nie będzie miało takiej możliwości.

Od trzech lat przez firmę CWS-boco realizowana jest kampania edukacyjna Toaleta2012.pl, która przypomina o konieczności podniesienia standardu oraz zwiększenia liczby toalet publicznych
w naszym kraju. W tym roku rusza jej ostatnia, najważniejsza IV finałowa edycja.
W zeszłym roku 80% miejsc audytowanych przez Patrole Czystości,  zasłużyło na odznakę „Czystej Toalety”, co do tej pory jest najlepszym wynikiem ze wszystkich lat trwania kampanii. Jednak bez pomocy władz samorządowych realna zmiana w liczbie i poziomie wyposażenia toalet dostępnych publicznie nie będzie możliwa.

Zależy nam na tym, aby Polska była krajem nowoczesnym i przyjaznym zarówno  jej mieszkańcom,
jak i przyjezdnym. Chcemy, aby nasza stolica reprezentowała europejski poziom, również w aspekcie czystych i dostępnych toalet publicznych.

Liczymy na wsparcie i wierzymy, że leży Pani na sercu wizerunek naszego miasta na arenie międzynarodowej.

Mieszkańcy Warszawy oraz organizatorzy kampanii Toaleta2012.pl

Archiwum informacji