Aktualności

Zadbajmy wspólnie o publiczne toalety Wrocławia na EURO 2012!

data publikacji: 2011-10-28

W podsumowaniu raportów Patroli Czystości z ostatnich 3 lat, Wrocław zajął trzecie miejsce w łącznej klasyfikacji miast. Bardzo dobrze oceniono toalety w centrach handlowych Renoma oraz Korona. Niestety to jedyne przykłady uzyskania wysokich not. Miasto traci bardzo wiele z powodu niskich ocen toalet na dworcach oraz toalet publicznych. Stan toalet na stacjach paliw czy w obiektach kulturalnych również pozostawia wiele do życzenia, ponieważ przyznawano im średni lub poniżej średniej poziom ocen.  Skrajnie negatywny przykład stanowi fatalna toaleta na Placu Św. Marcina, która nie zdobyła żadnego dodatniego punktu w wyniku audytu. Wciąż jest więc dużo do zrobienia – a efektywne zmiany możemy wprowadzić wspólnymi siłami.

Bez pomocy władz samorządowych realna zmiana w liczbie i poziomie wyposażenia toalet dostępnych publicznie nie będzie możliwa. Dlatego ruszyliśmy ze zbieraniem podpisów pod petycją do Prezydenta Wrocławia o poprawę stanu toalet publicznych. Dokument umieściliśmy pod linkiem http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=7853, gdzie każdy zainteresowany może złożyć podpis elektroniczny.

Petycja do Prezydenta miasta Wrocławia o poprawę standardu polskich toalet publicznych.

Rafał Dutkiewicz

Szanowny Panie Prezydencie,
my, niżej podpisani mieszkańcy Wrocławia, jednego z miast goszczących EURO 2012, zwracamy się do Pana z apelem o zwiększenie liczby toalet dostępnych publicznie oraz o podniesienie standardu wyposażenia i czystości toalet już istniejących w naszym mieście. W obliczu zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012, podczas których nasz kraj odwiedzą tysiące zagranicznych turystów, sprawa braku toalet staje się coraz bardziej nagląca.

Aby uświadomić sobie skalę problemu wystarczy wyobrazić sobie sytuację, kiedy setki tysięcy turystów zgromadzonych w stolicy w jednym dniu będzie miało potrzebę skorzystania z toalety – i nie będzie miało takiej możliwości.
Od trzech lat przez firmę CWS-boco realizowana jest kampania edukacyjna Toaleta2012.pl, która przypomina o konieczności podniesienia standardu oraz zwiększenia liczby toalet publicznych w naszym kraju. W tym roku rusza jej ostatnia, najważniejsza IV finałowa edycja. W zeszłym roku 80% miejsc audytowanych przez Patrole Czystości, zasłużyło na odznakę „Czystej Toalety”, co do tej pory jest najlepszym wynikiem ze wszystkich lat trwania kampanii. Jednak bez pomocy władz samorządowych realna zmiana w liczbie i poziomie wyposażenia toalet dostępnych publicznie nie będzie możliwa.

Zależy nam na tym, aby Polska była krajem nowoczesnym i przyjaznym zarówno jej mieszkańcom,
jak i przyjezdnym. Chcemy, aby nasza stolica reprezentowała europejski poziom, również w aspekcie czystych i dostępnych toalet publicznych.Liczymy na wsparcie i wierzymy, że leży Panu na sercu wizerunek naszego miasta na arenie międzynarodowej.
Mieszkańcy Wrocławia oraz organizatorzy kampanii Toaleta2012.pl

Archiwum informacji