Aktualności

Wspólnie zawalczmy o standard publicznych toalet we Wrocławiu na EURO 2012!

data publikacji: 2011-11-23

25.11.2011 we Wrocławiu wszyscy kibice, i nie tylko, mają szansę przyłączyć się do wspólnej walki o poprawę wizerunku miasta na EURO 2012. Przed meczem Śląsk Wrocław – Wisła Kraków pod wrocławskim stadionem i w jego okolicach Patrole Czystości będą zbierać podpisy pod petycją o poprawę standardu toalet publicznych w Poznaniu przed EURO 2012. Zachęcamy serdecznie do wsparcia akcji!

W podsumowaniu raportów Patroli Czystości z ostatnich 3 lat, Wrocław zajął trzecie miejsce w łącznej klasyfikacji miast. Bardzo dobrze oceniono toalety w centrach handlowych Renoma oraz Korona. Niestety to jedyne przykłady uzyskania wysokich not. Miasto traci bardzo wiele z powodu niskich ocen toalet na dworcach oraz toalet publicznych. Stan toalet na stacjach paliw czy w obiektach kulturalnych również pozostawia wiele do życzenia, ponieważ przyznawano im średni lub poniżej średniej poziom ocen.  Skrajnie negatywny przykład stanowi fatalna toaleta na Placu Św. Marcina, która nie zdobyła żadnego dodatniego punktu w wyniku audytu. Wciąż jest więc dużo do zrobienia – a efektywne zmiany możemy wprowadzić wspólnymi siłami.

Bez pomocy władz samorządowych realna zmiana w liczbie i poziomie wyposażenia toalet dostępnych publicznie nie będzie możliwa. Dlatego ruszyliśmy ze zbieraniem podpisów pod petycją do Prezydenta Wrocławia o poprawę stanu toalet publicznych.

Wszyscy zainteresowani, którzy nie mogą złożyć podpisu 25 listopada mogą złożyć podpis elektroniczny. Dokument znajduje się pod linkiem http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=7853.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.toaleta2012.pl, a także podpisu pod petycją do Prezydenta Wrocławia oraz poinformowania Państwa odbiorców o działaniach prowadzonych  w ramach kampanii edukacyjnej Toaleta2012. Wszyscy wspólnie możemy zawalczyć o odpowiedni standard w wyposażeniu i czystości toalet.

Zapraszamy!

Archiwum informacji