Aktualności

Wspólnie zawalczmy o standard publicznych toalet w Gdańsku na EURO 2012!

data publikacji: 2011-11-25

28.11.2011 w Gdańsku wszyscy kibice, i nie tylko, mają szansę przyłączyć się do wspólnej walki o poprawę wizerunku miasta na EURO 2012. Przed meczem Lechia Gdańsk – Ruch Chorzów pod  stadionem PGE Arena i w jego okolicach Patrole Czystości będą zbierać podpisy pod petycją o poprawę standardu toalet publicznych w Gdańsku przed EURO 2012. Zachęcamy serdecznie do wsparcia akcji!

W podsumowaniu raportów Patroli Czystości z ostatnich 3 lat, Gdańsk zajął ostatnie miejsce w łącznej klasyfikacji miast. Pomimo iż dobrze zostały ocenione toalety publiczne, na lotniskach oraz w restauracjach, w Gdańsku znajduje się kilka negatywnych przykładów toalet, które rzutują na ogólną niską pozycję miasta w rankingu. Najsłabiej wypadły między innymi: toaleta w Pubie Duszek, w kinie Alfa oraz w restauracji McDonald’s przy ulicy Grunwaldzkiej. Główne minusy to braki w czystości oraz wyposażeniu. Wciąż jest więc dużo do zrobienia – a zmiany możemy wprowadzić wspólnie. 

Bez pomocy władz samorządowych realna zmiana w liczbie i poziomie wyposażenia toalet dostępnych publicznie nie będzie możliwa. Dlatego ruszyliśmy ze zbieraniem podpisów pod petycją do Prezydenta Gdańska o poprawę stanu toalet publicznych.

Wszyscy zainteresowani, którzy nie mogą złożyć podpisu 28 listopada mogą złożyć podpis elektroniczny. Dokument znajduje się pod linkiem http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=7854.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.toaleta2012.pl, a także podpisu pod petycją do Prezydenta Gdańska oraz poinformowania Państwa odbiorców o działaniach prowadzonych w ramach kampanii edukacyjnej Toaleta2012. Wszyscy wspólnie możemy zawalczyć o odpowiedni standard w wyposażeniu i czystości toalet.

Zapraszamy!

Archiwum informacji