Aktualności

Relacja z przekazania petycji do Prezydenta Miasta Wrocławia

data publikacji: 2012-02-06

Dzisiaj, 6. lutego br. we Wrocławiu na ręce Hanny Domagały, Dyrektor Biura ds. EURO 2012 oraz Konrada Gaja z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta została przekazana petycja do Prezydenta Miasta Wrocławia o poprawę standardu toalet publicznych przed EURO 2012, podpisana przez 382 osoby. Petycję przekazali organizatorzy kampanii edukacyjnej Toaleta 2012.pl – Tomasz Andreasik z CWS-boco Polska oraz Alicja Wysocka, rzecznik kampanii.

Spotkanie organizatorów kampanii edukacyjnej Toaleta 2012.pl z Hanną Domagałą, Dyrektor Biura ds. EURO 2012 Panią oraz Konradem Gajem z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta odbyło się o godzinie 15:00 w siedzibie ZDiUM przy ulicy Długiej 49. 

Przekazując petycję chcieliśmy zwrócić uwagę na kwestię stanu i liczby toalet publicznych w obliczu zbliżających się Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012 - powiedziała Alicja Wysocka, rzecznik kampanii. Naszym celem było nie tylko wręczenie petycji, ale również przedstawienie dotychczasowych działań kampanii oraz wspólne omówienie z władzami miasta tematów związanych z poprawą standardu i dostępności toalet publicznych w tym mieście  – dodaje.

Zapewnienie czystości i niezbędnych usług dla gości Turnieju są kluczowymi elementami wpływającymi na jakość obsługi przyjezdnych i mieszkańców biorących udział w wydarzeniach czerwca br. Tak jak bogata oferta rozrywkowa i odpowiednia obsługa komunikacyjna, dostępność toalet wpłynie na postrzeganie Wrocławia jako wspaniałego miasta gospodarza. Wszystkie te elementy zidentyfikowaliśmy i dołożymy wszelkich starań by je zapewnić przede wszystkim w kluczowych miejscach związanych z Turniejem. Dodatkowe toalety będą na przykład zapewnione w miejscach publicznego oglądania meczów i w okolicach stadionu. – Hanna Domagała, Dyrektor Biura ds. EURO 2012 we Wrocławiu.

Archiwum informacji