Aktualności

Finalowa edycja kampanii edukacyjnej Toaleta 2012.pl

data publikacji: 2012-02-22

Działania skupione na poprawie dostępności i standardu toalet publicznych prowadzone
  w ramach kampanii Toaleta 2012, organizowanej przez CWS-boco Polska już czwarty rok.

Kampania ma na celu uświadomienie wagi standardu toalet oraz jego wpływu na opinię turystów odnośnie kraju i poszczególnych miejsc w obliczu zbliżających się rozgrywek EURO 2012. Patrole Czystości w ramach kampanii sprawdziły czystość  toalet w Polsce w miejscach takich jak: hotele, restauracje i puby, dworce, lotniska, obiekty kultury itp. Akcja odbyła się w m.in. 4 miastach, gdzie będą organizowane rozgrywki mistrzostw Europy w piłce nożnej[1]. Pierwsze miejsce w łącznej klasyfikacji miast, podsumowującej kontrole Patroli Czystości, zajął Poznań. Na kolejnych miejscach znalazły się następująco: Warszawa, Wrocław i Gdańsk. 

Finałowa edycja pod hasłem: 2012 toalet na 2012 rok!

Po 3 edycjach sprawdzania toalet publicznych przez Patrole Czystości, dziś organizatorzy kampanii edukacyjnej Toaleta 2012 zachęcają do połączenia sił w walce o zwiększenie ilości i polepszenie jakości toalet w miastach EURO 2012. Akcję można wesprzeć składając podpis pod petycjami, skierowanymi do prezydentów miast-gospodarzy rozgrywek o poprawę standardu polskich toalet publicznych. Dotychczas Patrole Czystości w Gdańsku zebrały 287 podpisów, w Poznaniu –  146, w Warszawie – 283, a we Wrocławiu – 382, czyli łącznie 1098.

6 lutego br. we Wrocławiu na ręce Hanny Domagały, Dyrektor Biura ds. EURO 2012 oraz Konrada Gaja z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta została przekazana petycja do Prezydenta Miasta o poprawę standardu toalet publicznych przed EURO 2012. Petycję przekazali organizatorzy kampanii edukacyjnej Toaleta 2012.pl – Tomasz Andreasik z CWS-boco Polska oraz Alicja Wysocka, rzecznik kampanii. W Poznaniu petycja do Prezydenta Miasta trafiła natomiast na ręce Michała Prymasa, Dyrektora Biura ds. EURO 2012,oraz Bożeny Przewoźnej, Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. 13 lutego br. petycję przekazali Mirosław Matuszewski z CWS-boco Polska oraz Alicja Wysocka. W planach pozostaje przekazanie petycji władzom Warszawy i Gdańska.

Organizatorzy kampanii Toaleta 2012 przeprowadzili również konkurs na najlepszą toaletę Warszawy, Poznania, Wrocławia i Gdańska pod tytułem Moje miasto Moje toalety, który odbywał się na portalach Moje miasto. W Gdańsku wygrała toaleta na Dworcu PKP Gdańsk Główny, w Poznaniu – toaleta przy Rondzie Kaponiera, w Warszawie – toaleta w Skwerze, filii Centrum Artystycznego Faryka Trzciny, przy ulicy Krakowskie Przedmieście, a we Wrocławiu – toaleta przy ulicy Świdnickiej. Zarządcy każdej ze zwycięskich toalet otrzymali nagrodę wyposażenie lub usługę firmy CWS-boco w wysokości 3000 PLN. Uczestnicy, którzy zgłosili nagrodzone toalety, zdobyli natomiast aparat FINEPIX S2960 HD FUJI.

Kolejną możliwością zaangażowania się we wspólną walkę o dobry wizerunek miastna EURO 2012 jest udostępniony na stronie www.toaleta2012.pl formularz, za pomocą którego można zgłaszać dobre toalety w swoim mieście, klikając w ikonkę: Poleć Toaletę dla Kibica.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.toaleta2012.pl oraz na Facebooku www.facebook.com/Toaleta2012pl.[1] Patrole Czystości skontrolowały również toalety w dwóch ważnych miastach, które prawdopodobnie zostaną odwiedzone przez wielu turystów (Kraków, Chorzów).

Materiały do pobrania:

Archiwum informacji