Aktualności

Relacja z przekazania petycji do Prezydenta Miasta st. Warszawy o poprawę standardu toalet publiczny

data publikacji: 2012-06-01

1 czerwca br. w Warszawie na ręce Jacka Starostka, Zastępcy Dyrektora Biura Infrastruktury została przekazana petycja do Prezydenta Miasta st. Warszawy o poprawę standardu toalet publicznych, podpisana przez 283 osoby. Petycję przekazali organizatorzy kampanii edukacyjnej Toaleta 2012.pl – Arkadiusz Choczaj z CWS-boco Polska oraz Alicja Wysocka, rzecznik kampanii.

Spotkanie organizatorów kampanii edukacyjnej Toaleta 2012.pl z Jackiem Starostkiem, Zastępcą Dyrektora Biura Infrastruktury odbyło się o godzinie 9:00 w siedzibie Biura Infrastruktury przy ulicy Marszałkowskiej 77/79. 

Przekazując petycję, organizatorzy kampanii chcieli zwrócić uwagę na kwestię stanu i liczby toalet publicznych w obliczu zbliżającego się ważnego i dużego piłkarskiego święta. Celem spotkania było nie tylko samo wręczenie petycji, ale również przedstawienie dotychczasowych działań władz Warszawy, związanych z poprawą standardu i dostępności toalet publicznych oraz omówienie możliwości wsparcia i połączenia sił w powyższej sprawie w przyszłości.

Trwająca od czterech lat kampania edukacyjna Toaleta 2012.pl ma na celu uświadomienie wagi standardu toalet oraz jego wpływu na opinię turystów odnośnie kraju i poszczególnych miejsc w obliczu zbliżających się rozgrywek w piłce nożnej – powiedział Arkadiusz Choczaj z CWS-boco Polska. -  Przez 3 edycje Patrole Czystości sprawdzały stan toalet publicznych. Podczas trwającej 4. edycji kampanii organizatorzy zachęcają do połączenia sił w walce o zwiększenie ilości i polepszenie jakości toalet publicznych.    

 


Archiwum informacji